Dzień 21 marca w naszej szkole był szczególnie radosny i kolorowy. W zasadzie już z początkiem marca uczniowie wraz z nauczycielami dekorowali okna sal lekcyjnych, zmieniając dekoracje z zimowych na wiosenne. Każda klasa z zaangażowaniem wzięła udział w konkursie „Wiosna puka do okien”. W podziękowaniu za włożony trud zostaliśmy obdarowani kwiatkami, które jeszcze piękniej ozdobiły nasze klasy. Nasi uczniowie nie zapomnieli także o starym zwyczaju tworzenia słomianej Marzanny – symbolu odchodzącej zimy. W pierwszy dzień wiosny 21 marca słomianą Marzannę ze szkoły wyprowadzili przedstawiciele każdej z klas, aby następnie ją spalić. Uczniowie żegnali Marzannę radosnymi okrzykami i oklaskami, wierząc że wiosna zawita do nas na dobre. Świętowanie powitania Wiosny nie miało końca, a uczniowie mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności w różnych quizach. Były one okazją do integracji zespołów klasowych. Uczniowie ćwiczyli nie tylko umiejętności „zdrowej rywalizacji”, ale także poszerzali swoje wiadomości na różne tematy. Bez wątpienia wyczekiwaną atrakcją był „Wiosenny pokaz mody” podczas, którego uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w „wiosennej kreacji”. Nie zabrakło również prac plastycznych, wykonanych przez dzieci na temat „Wiosenne kreacje Pani wiosny”. Wyobraźnia i twórczość plastyczna uczniów z pewnością zadziwiła większość z nas. Na zakończenie czekał na nas poczęstunek oraz zabawa przy muzyce. Dzień ten mimo nierozpieszczającej pogody był bardzo radosnym dniem jak przystało na pierwszy dzień wiosny.

Wiosna