Co roku, 22 marca, na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Każdego roku akcji przyświeca inne hasło. W tym roku jest to: „Woda dla pokoju”. Celem tej akcji jest zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że dostęp do czystej wody to prawo człowieka oraz o tym, że na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej.
W naszej szkole także celebrujemy ten dzień podnosząc świadomość uczniów na temat globalnych wyzwań wodnych. Podczas zajęć dzieci poznały zasady korzystania z wody i jej oszczędzania, uświadomiły sobie, że każdy z nas jest odpowiedzialny za to, że zasoby wody na świecie mogą się niedługo skończyć. Podczas wykonywania zadań okazało się, że uczniowie posiadają bardzo dużo wiedzę na ten temat. Dzieci zobowiązały się także do przywiązywania większej wagi do korzystania z wody podczas codziennych czynności. Za aktywny udział w tym szkolnym przedsięwzięciu otrzymały dyplomy i odznaki „Przyjaciela wody”.

Światowy Dzień Wody