Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy? Realizując innowację pedagogiczną „Poznajemy zawody” zaprosiliśmy do naszej szkoły krawcową - panią Renatę Przybylską . Pani Renata obecnie pracuje jako nauczyciel w pobliskiej szkole, ale krawiectwem pasjonuje się od lat i z ochotą opowiedziała na czym polega ta profesja.
Podczas spotkania uczniowie poznali narzędzia krawieckie, takie jak: nożyce, naparstki, różnorodne igły, szpilki, centymetr krawiecki, mydełko, różnorodne rodzaje guzików, czy też akcesoria pasmanteryjne. Mogli też przyjrzeć się temu, jak działa maszyna do szycia oraz  zapoznać się z etapami powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu.

Atrakcją była okazja do wypróbowania własnych sił i samodzielne przeszycie kawałka materiału.
Dla wszystkich takie zajęcia były nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą.

Krawcowa