22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. To dobry czas na kształtowanie dobrych nawyków, które powinniśmy wpisać w naszą codzienność.

W naszej szkole tego dnia było wiele różnorodnych atrakcji, które pomogły zrozumieć dzieciom i młodzieży jak ważne jest dbanie o środowisko. Wszyscy wzięli udział w ekologicznym pokazie mody, przedstawieniu pt. „Pomoc Ziemi”, odczytaniu listów Matki Ziemi do ludzi, a także nauce segregowania odpadów. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na eko – zabawki, które uczniowie przygotowywali w tygodniu poprzedzającym ten dzień. Zakup nagród i upominków był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Nakielskiego, który cyklicznie wspomaga organizację Festynu Ekologicznego.

Nie poprzestajemy na jednorazowej akcji związanej z dbaniem o środowisko i regularnie, nawet podczas codziennych zajęć, staramy się promować ochronę środowiska, poszerzać świadomość ekologiczną i inspirować do życia w zgodzie z naturą. Dla dobra nas wszystkich!