17 marca wszyscy stają się nieco irlandzcy. Dzień Św. Patryka jest celebrowany nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie. Tego dnia świat ‘zielenieje’ nawet polski Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Legenda głosi, że św. Patryk sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży.
W dniach 14-15 marca braliśmy udział w ogólnopolskim wydarzeniu kulturowym „Let’s Go Green” zorganizowanym z okazji Dnia Św. Patryka. Cała nasza społeczność zaangażowała się w ten event. Każdy otrzymał naklejkę z koniczyną na szczęście oraz zielone ciastko w kształcie koniczyny. Młodsi uczniowie szukali irlandzkiego skrzata – leprechauna. Starsi rozwiązywali quiz dotyczący Irlandii i Dnia Św. Partyka. Były też tańce - oczywiście irlandzkie - Irish Jig. Na zajęciach angielskiego (i nie tylko) uczniowie mieli okazję obejrzeć film o Dniu Św. Patryka; posłuchać ciekawostek o skrzatach, koniczynie i garnku ze złotem; zagrać w „węże i drabiny” w wersji dopasowanej do święta. Spędzając przerwy mogliśmy poczytać ciekawostki z gazetki szkolnej (np. dowiedzieć się, że w Irlandii 29 lutego kobieta może oświadczyć się mężczyźnie, a gdy ten odmówi to nakładana jest na niego grzywna) oraz cieszyć oko pięknie ozdobionymi drzwiami. Każdy, kto brał udział w wydarzeniu otrzymał certyfikat. W piątek ubraliśmy się na zielono (by uniknąć bycia uszczypniętym przez leprechauna, bo one nie widzą tego koloru).

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas.

Dzień Św. Patryka