Idąc za powiedzeniem, że zdrowie jest najważniejsze – uczniowie naszej szkoły przygotowali zdrowe soki z darów jesieni. Tym razem głównym bohaterem była ruda marchew, ale w towarzystwie zarumienionego jabłka. Pracy przy tym było co nie miara, bo przecież sok sam się nie zrobi. A ponieważ w naszej szkole stawiamy na rozwijanie samodzielności – dzieci miały pełne ręce… witamin! Najpierw uczniowie pod okiem nauczycieli umyli produkty, dokładnie obrali i pokroili. Następnie przeszli krótkie szkolenie z obsługi sokowirówki i byli gotowi do samodzielnej pracy. Soki rozlewały się po kubkach i odciskały się nad uśmiechniętymi ustami młodych ludzi. Wąs poważna sprawa i wiedza zdobyta podczas tych aktywizujących zajęć niemniej ważna. Na zdrowie!