Ułatwienia dostępu
Jasełka w ZSS w Szubinie
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu, zwanej Jasełkami.
22 grudnia br. w klimat świąt wprowadziła nas Dyrekcja szkoły Pan Tomasz Lewandowski i Pani Małgorzata Grzeszczak, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Uczniowie wraz z nauczycielami również dołożyli starań, aby ten szczególny czas był dla wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, przygotowując, jak co roku, jasełka. Wcześniej wysłuchaliśmy stosownego fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasz. Po przedstawieniu uczniowie klasy II-III Spu + II-III Spl wykonali taniec do utworu Kasi Cerekwickiej „ Noel”. Uroku inscenizacjom dodały kolędy i pastorałki, a także napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Ten uroczysty dzień zakończyły klasowe wigilie oraz wzajemne obdarowanie się prezentami.
Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim:
„ Niech w tę świętą noc Bożego Narodzenia
Do każdego z Was przyjdzie Chrystus
Niech swoją mocą wspiera Wasze wysiłki,
Niech wniesie w Wasze życie miłość i radość,
Niech da Wam światło, abyście szli właściwą drogą”
W tym roku p. Malwina sprawiła nam ogromny prezent organizując grupowe i indywidualne sesje zdjęciowe. Dziękujemy!
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie składają najserdeczniejsze życzenia swoim rodzinom, kolegom, sąsiadom, terapeutom i wszystkim dobrym ludziom, którzy każdego dnia dokładają swoją cegiełkę i przybliżają ich do szczęścia. Niech ten świąteczny czas otuli Was ciepłem, rozpali ogień w sercach i doda siły w ramionach. Dziękujemy, że jesteście z nami.
Wesołych Świąt !!!
Coraz bliżej święta… do naszej szkoły powoli wkrada się świąteczny nastrój chcąc jeszcze bardziej rozpalić świąteczny ogień przygotowaliśmy lampiony które dopełnią dekoracje naszych szkolnych wigilijnych stołów, a potem powędrują i rozbłysną radosnym światłem w naszych rodzinnych domach. Dzisiaj w przepięknej świątecznej scenerii rozstrzygnęliśmy, a nie było to łatwe zadanie nasz szkolny konkurs na ,,Lampion Świąteczny”. Lampiony były przepiękne i wykonane różnymi technikami, jednak jak to bywa z konkursami trzeba wyłonić laureatów:
I miejsce Maciej Witkowski
II miejsce Patrycja Najdowska
III miejsce Jacek Fronckiewicz
Iv miejsce Łukasz Waryan
Wyróżnienia: Jerzy Paszek, Adrian Żmudowski, Patryk Parus, Kacper Parus, Karolina Kotyńska, Damian Skonieczny, Michał Kuczak, Aleksander Fronckiewicz.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie!
Święta już tuż tuż...
W naszej szkole zapachniało ostatnio świętami... Uczniowie klasy pierwszej przysposabiającej do pracy i klasy czwartej szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami upiekli pierniki. Chłopcy i dziewczyny zapoznali się z przepisem na pierniki, wykonali ciasto zgodnie z nim, a następnie wycinali i piekli ciasteczka. Teraz czeka nas jeszcze ozdabianie pierniczków i oczywiście zajadanie.
W przeddzień Mikołajek grupa uczniów z naszej szkoły, wraz z opiekunami, uczestniczyła w XII edycji akcji edukacyjno-charytatywnej pn. „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”.
Spotkanie miało miejsce w Bydgoszczy, w Hali Sportowo-Widowiskowej „ Łuczniczka”. Organizatorami akcji był Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
Ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy połączonej z propozycją pozytywnych form spędzania wolnego czasu. „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” to ważna lekcja, która ostrzegała przed różnymi niebezpieczeństwami oraz sposobami ich unikania.
Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, ponadto dzieci otrzymały ciekawe upominki. Całość imprezy uświetniły pokazy z udziałem policjantów, występy taneczne i teatralne.
6 grudnia zawsze budzi w nas wiele radości i optymizmu. Tego dnia czekaliśmy na Świętego Mikołaja i liczyliśmy słodkie upominki. Buty wyszorowane czekały od rana, a my stworzyliśmy atmosferę naszymi strojami. Jak zawsze ten Pan w czerwonym płaszczu nas nie zawiódł i zawitał do naszej szkoły ze smakołykami. Był też czas na wspólną zabawę i integrację społeczności szkolnej.
W październiku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Orzeł Ortograficzny”. Uczniowie klas IV, V, VI i VIII rozwiązywali test ortograficzny zgodny z poziomem nauczania. Wszyscy uczniowie w dniu dzisiejszym (5 grudnia) otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Na pochwałę i dumę zasługuje nasz kolega z klasy VIII – Michał Sikorski, który został laureatem tego konkursu, zajmując 15 miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
Dzięki uczestnictwu w konkursie nasza szkoła otrzymała „Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty”.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” w roku szkolnym 2022/2023 (sesja jesienna):
Kuba Ulatowski klasa 4 - 200 punktów 23 miejsce w kraju
Olga Błoch klasa 4 - 180 punktów 27 miejsce w kraju
Adrian Żmudowski klasa 4 - 180 punktów 27 miejsce w kraju
Kacper Wielgos klasa 4 - 175 punktów 28 miejsce w kraju
Filip Mielewczyk klasa 4 - 115 punktów 40 miejsce w kraju
Aleksander Fronckiewicz klasa 6 - 195 punktów 24 miejsce w kraju
Mikołaj Wiśniewski klasa 6 - 185 punktów 26 miejsce w kraju
Michał Kuczak klasa 5 - 175 punktów 28 miejsce w kraju
Nikodem Bereźnicki klasa 6 - 165 punktów 30 miejsce w kraju
Jacek Fronckiewicz klasa 6 - 105 punktów 42 miejsce w kraju
Michał Sikorski klasa 8 - 240 punktów laureat, 15 miejsce w kraju
Kacper Wilczyński klasa 8 - 195 punktów 24 miejsce w kraju
Magdalena Nowicka klasa 8 - 130 punktów 37 miejsce w kraju
Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 315 w roku szkolnym 2022/2023 (sesja jesienna)
Dnia 5.12. mieliśmy przyjemność zwiedzania i podziwiania wystawy Szopek Bożonarodzeniowych w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Następnie wykonaliśmy piękne prace plastyczne tj. choinki z filcu, czapeczki mikołajkowe, bałwanki. Podziękowania dla Pani Iwony Kruk za wspaniałą atmosferę i wielkie zaangażowanie.
DZIECI I NAUCZYCIELE ❤
Rozstrzygnięcie Powiatowego konkursu
„W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym? – oto jest pytanie”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na twórczą interpretację hasła: „W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym? – oto jest pytanie”. Do konkursu zgłoszono 25 prac, celem konkursu było przede wszystkim promowanie pasji oraz aktywnych formy spędzania czasu wolnego. Nagrody dla laureatów w tym również uczniów naszej szkoły Aleksandra Fronckiewicza i Michała Kuczaka, którzy zajęli III miejsce wręczono uroczyście 14 grudnia w siedzibie Poradni w Nakle nad Notecią. Michał i Olek przygotowali prezentacje multimedialna promującą pasje i ukazującą uzależnienia wynikające z nadmiernego korzystania z internetu. Nasza szkoła otrzymała również dodatkowe wyróżnienie za zainspirowanie dużej grupy uczniów do wykonania prac konkursowych.
Serdecznie gratulujemy Olkowi i Michałowi oraz wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!