Ułatwienia dostępu
19 stycznia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek pod Patronatem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. W Festiwalu brali udział soliści i zespoły z placówek : Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie, Zespołu Szkół Specjalnych z Więcborka, Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych z Bydgoszczy, Kujawsko Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Torunia, Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 Specjalnej z Bydgoszczy, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kisielicach i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 z Bydgoszczy i my Zespołu Szkół Specjalnych z Szubina.
Festiwal odbył się w Kujawsko - Pomorskim Centrum Kultury. Imprezę uświetnił występ młodych artystów z zespołu Jazz Big Band '75 z Pałacu Młodzieży pod batutą dr. Piotra Dąbrowskiego.
Na scenie zaprezentowało się około 80 wykonawców. Nasi uczniowie zaprezentowali wersję instrumentalną kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz pastorałkę „Od serca do ucha”. Uczestnicy Festiwalu otrzymali nagrody oraz okolicznościowe upominki.
Opiekunowie dzieci: Katarzyna Kobus, Sara Pawlicka, Maciej Marczak oraz Zbigniew Sabaciński dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w Festiwalu i jak zawsze miłe przyjęcie.
Dnia 18 stycznia świętowaliśmy dzień popcornu. Jest to jedna z najpopularniejszych przekąsek podczas seansów filmowych, zarówno domowych, jak i tych w kinach. W ramach zajęć wspomnianego dnia uczniowie dowiedzieli się jak powstaje popcorn-począwszy od uprawy kukurydzy, przez zbiór, aż po prażenie. Ponadto każdy z uczniów dostał karty pracy, które z pewnością poszerzyły wiedzę uczniów, a także rozwijały ich zdolności manualne. Aby umilić ten dzień sale klasowe zamieniły się w „ salę kinową ”, w której zarówno klasy młodsze jak i starsze mogły skosztować popcornu, oglądając bajkę lub film. Miłe wrażenia na pewno zostały w pamięci naszych uczniów
16 stycznia odbyło się wspólne kolędowanie w kościele pw. Św. Anny w Szubinie. W tej wyjątkowej chwili udział wzięli: "Aktywni razem" przy MGOPS Szubin, WTZ PELIKAN W Szubinie, uczniowie klas PDP ZSS w Szubinie.
Kolejnego dnia spotkaliśmy się z seniorami, również na wspólnym kolędowaniu.
Piękne miejsce uczyniło ten czas jeszcze bardziej wspaniałym, a wszyscy zebrani wyśpiewali kolędy głęboko z serca. Dziękujemy za wspólny czas!
Uczniowie z pierwszej klasy skupieni na zadaniu uczą się logicznego myślenia. Kubeczki można przeliczać, dodawać, odejmować, klasyfikować, tworzyć zbiory, określać kierunki w przestrzeni (na górze, na dole) itd.
A przy okazji świetnie się bawić !!
Uczniem miesiąca w grudniu została Oliwia Katafiasz, natomiast 18 uczniów zostało wyróżnionych za 100 % frekwencję. Wszystkim gratulujemy !!!
Wigilie klasowe są szczególnym czasem w naszej szkole. Jest to najpierw czas wielkich przygotowań, omawiania tradycji, śpiewania kolęd, a później czas radości i wytchnienia. Czas spędzony wspólnie, w którym zegary się zatrzymują, telefony nie istnieją i problemy znikają. Jesteśmy razem, dla siebie i dziękujemy za to co mamy. Życzymy sobie i Wam wielu takich chwil przez cały rok – nie tylko od święta. Radości, miłości i dużo zdrowia!