Ułatwienia dostępu
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania były 4 dni temu, tzn. 29 września. Chociaż jest to wydarzenie z kalendarza świąt nietypowych, to od kilku lat zagościło w naszej szkole. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dziś w rolę czytających wcielili się uczniowie klasy 4. Swoim młodszym kolegom i koleżankom przeczytali znane wiersze J. Tuwima. Jesteśmy pewni, że tak zachęcone dzieci zaczną sami chętnie sięgać po książki. Jeśli każdy z nas poświęci chociaż kilka minut dziennie na czytanie, to będzie duży sukces. I tego wszystkim życzymy.
Z nowym rokiem szkolnym zaczynamy kolejną edycję – „uczeń miesiąca” i wyróżnianie uczniów ze 100 % frekwencją. We wrześniu dwóch uczniów zostało nagrodzonych za wzorową postawę godną naśladowania: Adrian Żmudowski i Mikołaj Wiśniewski, natomiast aż 22 uczniów uzyskało we wrześniu 100 % frekwencję.
Ekoterapia coraz częściej wkrada się w mury naszej szkoły. Terapia natury czy zielona terapia, to nic innego jak obcowanie z przyrodą. Dla zdrowia psychicznego bardzo ważne jest połączenie człowieka z naturą. To, co widzimy, słyszymy, czego doświadczamy w danym momencie, nie tylko może zmienić nasz nastrój, ale również pracę systemu nerwowego i odpornościowego. Natura koi.
Nie zawsze jest czas na dalekie wyjścia ze szkoły, bo musimy się pilnie uczyć, ale… nasi nauczyciele są bardzo kreatywni. Tym razem dzięki naszej pani mięliśmy możliwość wykonać piękne ozdoby – las w słoiku. Każdy ma swój osobisty kawałek lasu, natury, serca ziemi. Każdy ma swój zapach i własnoręcznie dobrane kolory jesieni. I mamy też nasz wspólny stroik, serce naszej klasy i lek na wszystkie nerwy.
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski rozdał wszystkim naszym i dużym mężczyznom słodki upominek oraz zorganizował konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie wykonać krawat z elementów recyklingu. Wybór był bardzo trudny, prac było wiele. Ostatecznie komisja wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach: młodszej i starszej.
Zwyciężyli:
I miejsce: Łukasz Masiakowski i Jakub Wilczyński
II miejsce: Jakub Ulatowski i Karolina Kotyńska
III miejsce: Kuba Ulatowski i Julia Dyszkiewicz
Wyróżnienia otrzymali:
Kevin Kozłowski, Julia Kuźba, Jakub Wilczyński oraz Bartosz Bulkowski.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy serdecznie.
28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Dlaczego obchodzi się dzień właśnie tego owocu? Ponieważ jest on najbardziej popularny w naszym kraju i prawie wszyscy go lubią. Poza tym jest pełne witamin i błonnika, a powiedzenie mówi „jedno jabłko dziennie trzyma lekarza daleko ode mnie”. Tak więc nie tylko od święta spożywamy jabłka w całości, w szarlotce, tarte, w formie soku, w naleśnikach, racuchach i jako kompot. W naszej szkole mogliśmy schrupać świeże jabłka i wypić pyszny sok, wykonać prace plastyczne i pośpiewać piosenki o tematyce jabłek. A Wy lubicie jabłka? Wszystkiego smacznego !!!
W środę gościliśmy w naszej szkole policjanta Przemysława Błaszkowskiego, który przeprowadził z uczniami ciekawe zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Opowiedział o potencjalnych zagrożeniach jakie czyhają na dzieci w drodze do szkoły czy domu. Podpowiedział jak należy się zachować kiedy zaczepi nas nieznajomy czy zaatakuje pies. Pamiętaliśmy, że przyjęcia pozycji „żółwia” może nas uratować przez atakiem zwierzaka.
Pan policjant starał się także uwrażliwić uczniów na zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z internetu. Po zakończonym spotkaniu wszyscy otrzymali odblaski, które mogą uchronić nas przed nieszczęśliwym wypadkiem.
Bardzo dziękujemy panu policjantowi za wizytę w naszej szkole.